Salon RENAULT w Warszawie - DECAR

Samochody osobowe i dostawcze - kredyt, leasing, najem długotermionowy

DECAR WARSZAWA

Renault CAPTUR

Większość prezentacji samochodów zaczynam od wspominania pierwszych konstrukcji danego modelu, co miało miejsce jeszcze w XX wieku. Z Capturem jest inaczej. Jest dzieckiem XXI wieku. Owszem, czerpie z tradycji małego miejskiego kompakta (Clio) i małego miejskiego vana (Modus), ale to zupełnie inne nadwozie i inny styl.

Captur to miejski crossover. Co to znaczy? Skoro jest miejski, to znaczy że nie za duży, bo się musi wszędzie zmieścić. Skoro miejski, to również bardziej szykowny i elegancki np. od Dustera. A skoro crossover, to znaczy, że bardziej uniwersalny i przyjazny w użytkowaniu za sprawą podwyższonego nadwozia.

Samochód wygląda świeżo i modnie, a do tego można go pod wieloma względami spersonalizować. Z zewnątrz indywidualnych charakter pojazdu może być podkreślony poprzez wybór jednego z wielu wariantów dwukolorowego nadwozia, naklejki na dach i maskę oraz wzór felg. W środku można wybrać tonację wnętrza, wzór tapicerki, kolor i motywy konsoli centralnej oraz kierownicy. Captur jest ciekawy, ładny, modny i ma swój indywidualny styl.

Captur to miejskie auto w stylu crossovera, ale z funkcjonalnością małego vana. Posiada bowiem bardzo dużą ilość schowków (27 litrów) i spory, funkcjonalny bagażnik. Wśród schowków wyróżnia się ten w desce rozdzielczej przed pasażerem. Zamiast małej ciasnej wnęki z uchylną klapą zastosowaną wysuwaną szufladę o pojemności aż 11 litrów. Bagażnik ma pojemność 377 litrów. Tyle zwykle wystarcza w miejskim samochodzie. Komu mało, ten może go powiększyć 455 litrów. Jak to zrobić? Wystarczy tylną kanapę przesunąć do przodu. Inna ciekawa funkcjonalność bagażnika to dwupoziomowa podłoga. Standardowy poziom oferuje podłogę równą z progiem załadunku i z ewentualnie złożonymi oparciami foteli drugiego rzędu. Ten układ jest przydatny przy przewożeniu długich przedmiotów. Jeżeli jednak potrzebny jest głębszy bagażnik, wystarczy podłogę pierwszego poziomu wyjąć lub umieścić na dnie bagażnika.

Captur jest dedykowany ludziom aktywnym, którzy nie tylko mogą po weekendzie potrzebować odkurzyć tapicerkę, ale być może również będą chcieli ją uprać. Dlatego istnieje możliwość zamówienia ściąganej tapicerki, mocowanej do foteli przy pomocy zamków błyskawicznych. Captur jak na swój segment oferuje bogate wyposażenie i komfort podróżowania na bardzo wysokim poziomie. Wyróżnia się zatem na tle konkurentów nie tylko pod względem desingu.

Tags: Renault, crossover, Captur, samochód miejski

UA-358204-8