Salon RENAULT w Warszawie - DECAR

Samochody osobowe i dostawcze - kredyt, leasing, najem długotermionowy

DECAR WARSZAWA

RCI Banque oddział w Polsce oraz RCI Leasing Polska

Samochody nigdy nie były tanie i początkowo stać na ich zakup było tylko nielicznych. W latach dwudziestych XX wieku były one szalenie luksusowym dobrem. Najmniejsze Renault kosztowało wówczas około trzy tysiące franków, co oznaczało, że przeciętny robotnik musiałby pracować na nie około dziesięciu lat. Dlatego Louis Renault, w odróżnieniu od swoich konkurentów skupił się nie tylko na obniżeniu kosztów produkcji i upraszczaniu konstrukcji. Chciał zachować bogate wyposażenie swoich samochodów, a zarazem chciał, by stały się one bardzie przystępne niezależnie od swojej ceny i w 1924 roku zarejestrował towarzystwo finansowe DIAC, dzięki któremu pojazdy Renault można było kupować na raty. I tak właśnie powstał "bank" Renault...

Obecnie RCI Banque SA działa pod nazwą RCI Bank and Serivces, a wcześniej jako Renault Crédit International. Jest międzynarodową firmą z siedzibą we Francji, która specjalizuje się w finansowaniu samochodów, ubezpieczeń i innych usług dla marek grupy Renault (Renault, Renault Samsung Motors, Dacia) i dla marek grupy Nissan (Nissan, Infiniti, Datsun) w Europie, Rosji i Ameryce Południowej. RCI Banque jest spółką całkowicie zależną od Renault.

RCI Banque jako instytucja finansowa nierozerwalnie związana z biznesem motoryzacyjnym dąży do zapewnienia swoim klientom innowacyjnych produktów i nowoczesnych rozwiązań mobilnych w zakresie finansowania pojazdów i usług powiązanych. 

Polskie filie będące częścią grupy RCI Banque działają jako RCI Banque S.A. Oddział w Polsce (kredyt samochodowy) oraz RCI Leasing Polska Sp. z o.o. (leasing oraz najem długoterminowy).

 

Leasing samochodów RCI Leasing

Już sam leasing jest szczególnie korzystną formą finansowani pojazdów dla przedsiębiorców. Tym bardziej korzystne jest finansowanie oferowane RCI Leasing. Oto jego zalety:

 • Szybka i nieskomplikowana procedura (możliwość zamknięcia procedury w ciągu 3 dni - od złożenia wniosku po odbiór samochodu)
 • Możliwość procedury uproszczonej (procedura uproszczona zależna jest od wkładu własnego i kwoty zobowiązania). Inna sprawa, że nawet pełna procedura jest w RCI Leasing prostsza niż uproszczona w wielu innych firmach leasingowych :)
 • Wszystkie formalności na miejscu - w salonie Renault i Dacia lub przez internet (z wyjątkiem podpisania umowy leasingu, która musi być podpisana w obecności upoważnionej osoby)
 • Bezpieczny, fabryczny leasing - promocyjny leasing zazwyczaj łączy się z rabatami na pojazdy Renault i Dacia
 • Leasing złotówkowy o stałej stopie oprocentowania (stały WIBOR) (u konkurencji najczęściej obliczany jest w oparciu o zmienną stopę WIBOR lub w innej walucie)
 • Możliwość finansowania dla firm nie posiadających bieżącej zdolności kredytowej, ale wiarygodnych pod względem ekonomiczno-finansowym
 • Minimalna wpłata własna 0% umożliwia skorzystanie z oferty przez firmy, które nie chcą inwestować gotówki, jak również przy finansowaniu dużych flot
 • Możliwość finansowania przez klientów będących na pełnej księgowości – jedyna alternatywa to kredyt inwestycyjny, który posiada bardzo skomplikowaną procedurę
 • Oszczędność dla klienta w postaci mniejszego podatku - leasing jest kosztem, więc obniża podstawę opodatkowania - poniesione wydatki można zaksięgować w ‘koszta’ w ramach płatności za raty leasingowe
 • Brak minimalnego wymaganego okresu działalności gospodarczej firmy (przy minimum 30% wpłaty własnej i umowie na maksymalnie 36 miesięcy)
 • Możliwość odliczenia VAT od wpłaty własnej i rat leasingowych (na zasadach określonych aktualnymi przepisami podatkowymi)

Kredyt samochodowy RCI Bank

OTO WYBRANE PROMOCYJNE KREDYTY NA POJAZDY RENAULT i DACIA:

KREDYT 50/50

"Pięćdziesiąt na pięćdziesiąt" to kredyt, w którym pierwsza połowa ceny samochodu płatna jest przy zakupie samochodu, a druga połowa - za rok. Stopa procentowa wynosi 0%. Do wartości kredytu można dodać ubezpieczenie komunikacyjne, rozszerzoną gwarancję czy też ubezpieczenie kredytobiorcy.

KREDYT 4x25

Względem kredytu 50/50 wkład jest tutaj 2 razy mniejszy, a okres spłaty 2 razy dłuższy - 2 lata. Spłata kredytu ma miejsce w 3 ratach, płatnych w 8, 16 i w 24 miesiącu. 

KREDYT ULGOWY

To propozycja dla tych, którzy oczekują niskiego oprocentowania nawet wtedy, kiedy nie mają wysokiego wkładu własnego, a spłatę kredytu planują przez dłuższy okres. Kredyt spłacany jest w miesięcznych, równych ratach.

ZALETY KREDYTU RENAULT:

 • Szybka i prosta procedura (analiza wniosku zwykle w dniu jego złożenia)
 • Oprocentowanie już od 0% przy kredycie 50/50
 • Brak wymogu przedstawiania zaświadczeń z US i ZUS
 • Wszystko w jednym miejscu - osobiście zajmuję się wszelkimi formalnościami związanymi ze sprzedażą i kredytem
 • Kredyt złotówkowy o gwarantowanym stałym oprocentowaniu przez cały okres spłaty (oprocentowanie zmienne dla dłuższych okresów)
 • Możliwość finansowania dla firm nie posiadających zdolności kredytowej, ale wiarygodnych pod względem ekonomiczno-finansowym
 • Niski wkład własny umożliwia skorzystanie z oferty przez firmy, które nie chcą inwestować swoich zasobów finansowych w zakup pojazdów

Wynajem długoterminowy - Renault Business Finance

Wynajem długoterminowy Renault Business Finance to usługa kompleksowa: finansowanie z pakietem usług dodatkowych, podnoszących komfort i obniżających koszty użytkowania samochodu. A to wszystko w stałej miesięcznej racie przez cały okres trwania umowy. W ramach usługi Renault Business Finance naszym klientom oferujemy nie tylko finansowanie floty, ale też szeroki wachlarz usług dodatkowych: obsługę serwisową, ubezpieczenie z likwidacją szkód, assistance, samochód zastępczy i opony.

 • finansowanie pojazdów odbywa się poprzez umowę leasingu operacyjnego
 • ryzyko zmiany wartości rezydualnej (końcowej) pojazdów leży po stronie Renault Business Finance
 • umowę można podpisać na okres od 24 do 60 miesięcy z góry określonym limitem kilometrów (maksymalnie do 200 000 km)
 • po zakończeniu wynajmu samochód można zwrócić do Renault Business Finance, a następnie można wynająć kolejny samochód

Renault Business Finance zapewnia korzyści, które są sumą zalet finansowania floty leasingiem operacyjnym oraz usługi zarządzania. W efekcie jest to najbardziej efektywny sposób użytkowania pojazdów. Oto najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi związane z wynajem długoterminowym.

Czym się różni wynajem długoterminowy do leasingu?

W klasycznym leasingu zwykle spłaca się pełną wartość pojazd w czasie jego trwania. W wynajmie (który w sensie formalnym również jest leasingiem operacyjnym z wysokim wykupem) spłaca się tylko różnicę pomiędzy wartością pojazdu nowego a wartością samochodu używanego. Dodatkowo w racie zawarte są usługi dodatkowe związane z użytkowaniem pojazdu, takie jest serwis, ubezpieczenie, assistance, samochód zastępczy i zmiana opon.

Czy w wynajmie długoterminowym wymagany jest wkład własny?

Zwykle nie. Proponujemy, by wkładu własnego nie było. Tutaj nawet nie chodzi o to, że jest to usługa dla tych, którzy nie mają pieniędzy na samochód. Jest to usługa dla tych, którzy nie chcą angażować pieniędzy na użytkowanie samochodu... lub ewentualnie chcą ich angażować jak najmniej.

Jakie są odliczenia podatku VAT w wynajmie długoterminowym?

Pod tym względem wynajem nie różni się od leasingu. Z tytułu użytkowania pojazdów, VAT można odliczać w dozwolonej przepisami kwocie. W praktyce oznacza to 100% od samochodów dostawczych a w przypadku samochodów osobowych od 50% do 100% (zależnie od przyjętej formy ewidencji).

Jakie są inne korzyści podatkowe?

Raty wynajmu to koszt uzyskania przychodu, obniżający podstawę  podatku dochodowego.

Czy raty są stałe czy zmienne? 

W różnych wynajmach różnie bywa... W programie Renault Business Finance oferujemy stałe, niskie oprocentowanie obowiązujące przez cały okres umowy.

Gdzie można serwisować samochód?

Przeglądy okresowe oraz bieżące naprawy realizowane są wyłącznie w autoryzowanych stacjach obsługi wraz z zakupem części i materiałów eksploatacyjnych. Nie ma znaczenia, że samochód został odebrany w Warszawie - serwisować można go na terenie całego kraju.

Ile kompletów opon jest przewidzianych w ramach wynajmu?

Standardowo przewidujemy, że przy przebiegu 200 tys. km potrzebne będą dwa komplety opon letnich i dwa komplety opon zimowych. Przy niższych przebiegach - proporcjonalnie mniej. Można się jednak umówić indywidualnie na większą liczbę gwarantowanych w ramach kontraktu kompletów opon.

Czy w miesięcznej racie jest przewidziany tylko koszt opon czy również ich zmiana?

W miesięcznej racie przewidziane są opony, ich zmiana (2 razy w roku) oraz sezonowe przechowanie. Możliwa jest również relokacja opon czyli np. zimowe opony zostały założone w Poznaniu w listopadzie, a na założenie letnich można się umówić w marcu we Wrocławiu.

Co wchodzi w zakres raty ubezpieczeniowej?

W wynajmie długoterminowym gwarantujemy pełen pakiet ubezpieczenia komunikacyjnego (OC, AC, NNW). Do tego oferujemy szybkie i kompleksowe procedury likwidacji szkód komunikacyjnych.

Jak się skontaktować z assistance?

 Dla klientów najmujących samochody dedykowana jest linia telefoniczna Renault Business Finance dostępna 24 h na dobę.

Gdzie należy dzwonić z zagranicy?

Pod ten sam numer. Pomoc dostępna jest na terenie całej Unii Europejskiej.

Z kim podpisuje się umowę wynajmu?

Program Renault Business Finance realizowany jest przez partnera Renault - ALD Automotive Polska Sp. z o.o..

Jaka jest wysokość miesięcznej raty wynajmu?

Chętnie policzę. Proszę tylko podać model, wersję silnika i wyposażenia, okres i planowany przebieg.

Najem długoterminowy - Renault Business Plan

Najem długoterminowy to coś więcej niż leasing. W klasycznym leasingu spłaca się pełną wartość samochodu by wykupić go zwykle za symboliczny 1% wartości. W najmie długoterminowym w miesięcznej racie zawarta jest nie tylko rata leasingowa, ale też serwis, assistance, samochód zastępczy i ubezpieczenie. Mimo, że rata najmu pod względem zawartości oferuje więcej niż rata leasingu, to jednak może być od niej tańsza... Dzieje się tak dlatego, że w najmie spłacana jest jedynie różnica pomiędzy wartością pojazdu nowego, a jego wartością po zakończeniu kontraktu. Najem długoterminowy to usługa, przy której spotykam się z największą liczbą szczegółowych pytań. Dlatego pozwolę ją sobie opisać w formie najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi.

Czym jest najem długoterminowy?

Jest to usługa leasingu operacyjnego z usługami dodatkowymi, takimi jak przeglądy serwis mechaniczny, ubezpieczenie komunikacyjne, assistance wraz z samochodem zastępczym.

Na jaki okres zawierany jest kontrakt?

W programie Renault Business Plan umowa najmu może zostać zawarta na okres od 2 do 4 lat z maksymalnym przebiegiem nie większym niż 160 tys. km. Okres do 5 lat z maksymalnym przebiegiem do 200 tys. km oferujemy w naszym drugim programie Renault Business Finance.

Dlaczego są stosowane limity przebiegu?

W racie najmu zawarte są zarówno planowane przeglądy okresowe, jak też naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne oraz wymiana części eksploatacyjnych. Musimy się umówić jak intensywnie samochód będzie użytkowany, gdyż to wpływa na wysokość raty.

Jaki jest wkład własny w najmie długoterminowym?

Zwykle 0%. Ale to najemcy decydują o wkładzie własnym w zależności od tego, jakim wkładem dysponują i jak im podpowiada księgowa. Tutaj zależność podobna jest jak w leasingu - wyższy wkład = niższa miesięczna rata. Maksymalnym wkład możliwy w najmie to 40% wartości pojazdu.

Czy nowe firmy mogą korzystać z najmu?

W programie Renault Business Finance kierujemy się zasadą, że nikomu nie odmawiamy usługi i każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. W przypadku nowych firm na pewno konieczny będzie jakiś wkład własny.

Co jest tańsze: leasing, czy najem?

Jeżeli by porównywać wysokość rat, to najem jest zdecydowanie tańszy od leasingu. Brak wyraźnych różnic w racie widać tylko wtedy, kiedy w kontrakcie przewidziane są bardzo duże przebiegi. Trzeba jednak pamiętać, że w klasycznym leasingu jeżeli rata nie jest wysoka, a samochód jest intensywnie użytkowany, to trzeba co kilka miesięcy zapłacić za serwis - w najmie serwis już jest w racie.

Czy samochód odebrany w Warszawie należy serwisować w Warszawie?

Będzie nam miło jeżeli tak będzie. Najem gwarantuje jednak obsługą serwisową w sieci dealerskiej na terenie całej Polski. Można zatem zamówić samochód w Warszawie, a potem go serwisować w Poznaniu lub Kielcach.

Z kim należy się kontaktować w przypadku awarii lub wypadku?

Należy zadzwonić do Centrum Technicznego pod nr +48 22 458 46 23 gdzie zgłoszenie - w zależności od sytuacji - skierowanie zostanie do ubezpieczyciela lub ASO. Centrum Techniczne monitoruje proces organizacji należnej pomocy assistance (usprawnienie na miejscu zdarzenia, holowanie, wynajem samochodu zastępczego, i inne usługi). Telefon +48 22 458 46 23 czynny jest całą dobę.

Co się dzieje z samochodem po zakończeniu kontraktu?

Sam kontrakt może być zakończony na 3 sposoby:

 • można wymienić obecnie użytkowany pojazd na nowy samochód - przy kolejnym samochodzie można skorzystać zarówno z programu najmu Renault Business Plan jak też z innych form finansowania
 • można skorzystać z opcji wykupu - samochód wykupywany jest w cenie zbliżonej do jego wartości wartości rynkowej określonej na początku umowy
 • można nam oddać obecnie użytkowany samochód. Po prostu.

Z kim podpisuje się umowę najmu?

Program Renault Business Plan a także Dacia Business Plan oferowany jest przez RCI Leasing Polska Sp. z o.o. czyli przez firmową komórkę finansową Renault.

Jaka jest wysokość miesięcznej raty najmu?

Chętnie policzę. Proszę tylko podać model, wersję silnika i wyposażenia, okres, przebieg i wkład własny (o ile jest przewidziany).

 

UA-358204-8